Recenzie

Ako prví na Slovensku sa zaoberáme cielenou prípravou na prijímacie skúšky podľa aktuálnych požiadaviek jednotlivých lekárskych fakúlt na Slovensku a v Česku. Bez ohľadu na to, čo sa deje vo svete, celé naše kurzy Na medicínu sú len online. Všetky uvedené recenzie pochádzajú od absolventov našich prípravných kurzov.

2023

Adrián

LF UK2023

Na prípravnom kurze sa mi páčilo všetko. Systém učenia, systém testov a komunikácia s lektormi. Nie je čo vytknúť. Vyzdvihujem určite aj testovač, ktorý študentovi ukáže, ako na tom po vedomostnej stránke aktuálne je. Kurz odporúčam určite každému, kto sa túži dostať na svoju vysnívanú lekársku fakultu.

Betka

JLF2023

Kurz mi určite pomohol úspešne spraviť prijímačky a taktiež aj zmaturovať. Nie len z biológie a chémie, ale aj lekcie VŠP, mi pomohli aj pri maturite zo slovenčiny a angličtiny. Vďaka absolvovaniu kurzu som bola schopná analytickejšie premýšľať a pomohlo mi to pri samotných prijímačkách, ale aj v bežnom živote.

Lektori boli vždy ochotní všetko dopodrobna vysvetliť, ak niekto niečomu nerozumel. Vysvetľovanie bolo logické a zrozumiteľné. Tento kurz odporúčam všetkým, ktorí sa chcú dostať na medicínu a sú ochotní na sebe tvrdo pracovať. Kurz vám nenaleje vedomosti do hlavy (samozrejme učenie je na vás), ale je to výborný odrazový mostík, ktorý posunie vašu štartovaciu čiaru na úplne inú úroveň.

Denisa

JLF2023

Určite by som kurz odporučila každému. Flexibilnosť hodín bola skvelá, pretože nie vždy som mala energiu alebo čas sa skutočne zúčastniť, ale stále som mala možnosť pozrieť si záznam. Lektori boli vynikajúci, veľmi zlatí a nápomocní. Aj napriek tomu, že sa zmenil plán v učení kvôli zavedeniu SCIA v decembri, prispôsobili kurz a pridali prípravu na VŠP a vďaka tomu ma výborne pripravili. Ďakujem ❤️

Eliška

LF UPJŠ2023

Kurz by som odporúčala každému, kto rozmýšľa nad pomocou pri príprave na prijímačky. Vďaka kurzu som konečne pochopila genetiku v biológii a chémia mi konečne začala dávať zmysel.

Páčilo sa mi, že témy a poznámky boli posielané na mieru k danej fakulte a informácie som si vďaka tomu nemusela hľadať. Záznamy lekcií boli tiež veľmi nápomocné, hlavne ak som nestihla hodinu alebo som niečo nezachytila na hodine.

Chcem sa poďakovať lektorkám, ktoré boli trpezlivé a ochotné zopakovať niektoré témy aj viackrát, ak sme niečomu nerozumeli. Celkovo som s kurzom spokojná, keďže som vďaka nemu prijatá na lekársku fakultu UPJŠ 🙂

Ema

LF UPOL2023

Kurz bol super, vrelo odporúčam. Lektori sú ochotní odpovedať na akúkoľvek otázku, pomôcť so všetkým. Aj mimo lekcií sme s nimi mohli komunikovať, čo bolo super. Materiály, ktoré nám boli poskytnuté uľahčili hon za učebnicami po internete. Počas lekcií sme prešli každú látku dopodrobna a prešli si k nej otázky. Lektori nás vždy upozorňovali na detaily a na to, čo sa zvyknú pýtať, varovali nás kde zvyknú študenti robiť chyby a presne tieto ich poznámky mi napadli na príjmačkách. Ozaj vrelo odporúčam.

Erik

LF UK2023

Som veľmi spokojný s kurzom, veľmi mi sadol prístup a spôsob výučby. Testy, ktoré sme písali, boli tiež veľmi super rozložené. Testovač je úžasná vec naozaj, veľmi pomohla s prípravou. Som veľmi vďačný a určite odporučím kurz aj ostatným. Ďakujem za všetko <3333 :))

Ivka

JLF2023

Tento kurz bol úžasný, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Dostali sme všetko, čo sme potrebovali, všetky materiály na biológiu, na chémiu a dokonca aj na všeobecné študijné predpoklady. Kedykoľvek sa môžete na čokoľvek opýtať, všetko z učiva je vysvetlené jednoducho a logicky. Lektori sú veľmi milí, ústretoví, priateľskí, ochotní pomôcť. Ak je potrebné, povzbudia vás, namotivujú, máte pocit, že zvládnete čokoľvek. Vynikajúci systém učenia, priateľská atmosféra na hodinách, skrátka niet čo dodať. Som veľmi vďačná za tento kurz, rozhodne odporúčam ❤

Juliana

LF UPJŠ2023

V mojom prípade kurz naplnil moje očakávania. Vďaka doučovaniu som sa tento rok dostala na LF UPJŠ a určite by som ho odporúčala aj ostatným, ktorí uvažujú nad štúdiom na lekárskej fakulte a potrebujú kvalitnú prípravu na prijímačky.

Na kurze sa mi páčilo to, že som mala prístup k nahrávkam z doučovaní, čím som si kedykoľvek mohla prezrieť záznam z predošlých hodín. Taktiež obe doučovateľky boli počas celého kurzu ústretové a vedeli zrozumiteľne vysvetliť učivo.

Kristína

LF SZU2023

Vďaka tomuto kurzu sa mi podarilo splniť si sen a v septembri nastupujem na štúdium zubného lekárstva. Na kurze vám pomôžu zorientovať sa v tom množstve otázok a poradia, ako sa ich učiť a pochopiť. Lektori sú perfektní a nápomocní, žiadna otázka im nerobí problém. Ešte raz vám ďakujem!

Kristína

LF MU2023

Ahojte, 😊 v prvom rade by som sa chcela poďakovať celému tímu Na medicínu za skutočne kvalitnú a presnú prípravu na prijímacie skúšky. Viem, že ich lekcie mali veľkú zásluhu na tom, že som sa dostala na svoju vysnívanú lekársku fakultu na prvýkrát 🥰.

Ak váhate a obzeráte si ešte iné kurzy, určite je výber jednoznačný. Príprava pomocou tohto kurzu je naozaj skutočne to pravé, čo potrebujete. Učivo je ľahko a zrozumiteľne vysvetlené, ochotný prístup na hodinách aj mimo nich. Vidno, že ľudom, ktorí učia záleží na pochopení učiva. Kamarátsky a ľudský prístup oceňujem najviac. Neboli to len nudné lekcie hodín chémie, fyziky a biológie, so školou sa to nedá porovnať.

Pokiaľ sa hlásite na MUNI informácie potrebujete hlavne chápať, nabifliť sa nedajú, v škole mi nedali potrebné informácie a bez kurzu by som sa cítila stratene.

Osobne by som chcela vyzdvihnúť lektora fyziky a chémie - Jakuba, ktorý nám vždy vytvoril kamarátsku atmosféru na lekciách, neustále pomohol a odpísal na správy aj o polnoci 😁.

Ešte raz jedno veľké ďakujem patrí tímu Na medicínu. 😊

Matej

LF MU2023

Veľmi chválim lektora chémie a fyziky. Mal som k dispozícii všetko, čo mi bolo treba. Asi najlepšie zo všetkého boli novo spravené poznámky, ktoré mi extrémne pomohli, keďže som súčasťou stredoškolákov, ktorí sa učili počas COVIDU a poznámky si vtedy písal máloktorý človek. Vlastné poznámky by sa mali podľa mňa preferovať nad štandardnou lekciou, kde sa iba slovne opíše problém, ale keď sa k nemu chcem vrátiť o mesiac neskôr, tak musím strácať čas pozeraním trojhodinovej lekcie. S chémiou a fyzikou som nemal absolútne žiadny problém, prístup lektora, poznámky, testy, bleskovky by mali byť príkladom pre každého lektora, ktorý bude učiť tieto predmety.

Tento kurz by som odporučil každému, lebo ma dostal tam, kde som chcel ísť, takže som veľmi spokojný.

Matúš

LF UK2023

Úplná spokojnosť. Bál som sa, že nebudem vedieť byť sústredený za počítačom ako počas online výučby v škole, avšak lektori sú tak super, že nebol žiaden problém. Veľká výhoda a veľké plus boli nahrávané hodiny, testovač a možnosť ozvať sa lektorom hocikedy na otázky z testovníc. Veľmi mi to pomohlo celkovo si dať učivo dokopy. Ďakujem vám.

Michaela

2. LF2023

Myslím si, že kurz bol určite veľmi nápomocný. Veľmi sa mi páčil priateľský prístup lektorov, ktorým som mohla napísať aj mimo vyučovacích hodín, snažili sa vždy dať maximum. Som vďačná aj za užitočné rady, ktoré sa týkali napr. ako zvládnuť stres, atď. Chválim aj snahu pozbierať spomenuté otázky, ktoré boli v teste.

Celkovo kurz hodnotím pozitívne a odporučila by som ho aj ďalším ľuďom, ktorí majú záujem sa dostať na medicínu 🙂

Naty

LF UK2023

Kurz by som odporučila naozaj všetkým, ktorí sa chcú dostať na svoju vysnívanú LF! Lekcie boli vždy vo veľmi priateľskej atmosfére a naučili sme sa množstvo nových vecí, ktoré nielen že využijete na prijímačkách, ale pomôžu aj pri maturite. Lektori Erika a Jakub boli počas celého kurzu nápomocní a ja osobne som ich brala ako kamarátov, ktorí mi pomáhajú ísť za mojim snom.

Ďakujem Erika a Jakub!

Nella

LF UK2023

Veľmi sa mi páčilo, že kurz obsahoval všetko potrebné na prijímacie skúšky, vždy vládla príjemná atmosféra, Jakub aj Erika boli vždy ochotní pomôcť s každým problémom.

Nina

LF UPOL2023

Kurz odporúčam všetkými 10! Vďaka nemu som pochopila veľa vecí, ktoré som doteraz nechápala a naučil ma, ako sa čo najefektívnejšie učiť. Prjímačky robím síce až o rok, ale vďaka kurzu Na medicínu z nich nemám žiadny strach.

Noémi

LF UK2023

Celý kurz sa mi veľmi páčil a bol pre mňa veľmi užitočný. Chodím na maďarské gymnázium, a preto som sa rozhodla kurz absolvovať už ako tretiačka. Bol to výborný nápad a s kurzom som maximálne spokojná. Lektori boli veľmi priateľskí a ochotní všetko vysvetliť. Mimo učiva som sa dozvedela od nich aj veľa zaujímavých vecí. Každému len odporúčam tento kurz!

Petr

3. LF2023

Hoci bol kurz pomerne časovo náročný, myslím si, že sa bezpochybne vyplatil. Všetci lektori boli milí, nikdy nebol problém sa na čokoľvek opýtať alebo dovysvetliť. Najviac oceňujem fakt, že nám bolo poskytnuté veľké množstvo materiálov vrátane modelových otázok a testov z minulých rokov, ktoré veľmi pomohli. Moja jediná drobná výhrada spočíva v tom, že lektori počas lekcií (biológia a fyzika) látku píšu na„tabuľu“, čo zaberie podstatnú časť hodín. Myslím si, že by stačilo premietať rovno predpísané poznámky. Potom by zostalo viac času na príklady alebo modelové otázky.

Celkovo si myslím, že ma kurz na prijímacie skúšky pripravil viac ako dostatočne. Preto ho vrelo odporúčam všetkým, ktorí sa na ne chcú pripravovať.

Simona

LF UK2023

Doučovanie bolo super, odporúčam každému. Ja som chodila aj na biológiu aj na chémiu. Chémia sa mi veľmi páčila, poznámky boli zrozumiteľné, stručné, úplne stačili na prípravu. Príklady sme počítali spolu a nebol problém spýtať sa aj v nedeľu večer a príklad mi bol vysvetlený ešte raz. Ku koncu sme písali každú hodinu test a mohli sme vidieť ako sa posúvame dopredu a čo treba ešte zlepšiť. Doučovatelia vedia čo robia a vedia naviesť, ako sa učiť a pripravovať.

Sofia

LF UPOL2023

Celkovo hodnotím kurz ako najlepšiu voľbu prípravy na prijímačky. Až na pár “chybičiek krásy” som veľmi spokojná. Najdôležitejšou vecou bolo naučiť nás učivo, o ktorom sme niektorí prvýkrát počuli a to sa teda aj podarilo. Lektori vedeli presne, čo majú preberať a ako sa daným učivám do hĺbky venovať. Vzhľadom na ich vedomosti, ako to na fakulte chodí, nám vedeli priblížiť presnú formu prijímačiek a tým nás na ne aj skvelo pripraviť. Vďaka ich ochote, ktorú nám ponúkajú rovnako aj po skončení kurzu, nás vedeli veľmi dobre naučiť.

Počas lekcií, ktoré sú navyše nahrávané, vládla rodinná atmosféra a vždy sa lektori uisťovali, či všetkému chápeme. Ak to tak nebolo, vysvetľovali nám to, pokiaľ sme to pochopili. Takisto aj po skončení lekcie. Kedykoľvek sme ich mohli kontaktovať cez sociálne siete a boli vždy nápomocní, milí a ochotní pomôcť nám ako vedeli.

Čo sa týka cenovej dostupnosti, bola tiež úplne v pohode, individuálne doučovanie by vyšlo určite viac ako toto, k tomu by nemuselo byť úplne efektívne. Navyše, k celému kurzu sú poskytnuté materiály, z ktorých sa treba učiť, takže netreba kupovať nič dopredu, všetko sme dostali tu. Počas lekcií sme preberali učivo a na záver lekcií sme si prechádzali modelové otázky. Z fyziky sme väčšinu príkladov vypočítali, ale nie všetky, tak to by som asi vylepšila, aby sme prepočítali úplne všetky. Teoretické modelovky sme prešli vždy po každom preberanom učive, čo bolo super.

Chémia úplne najlepšia, tam by som nemenila nič. Celé učivo prebrané do detailov, či už išlo o príklady alebo teoretickú časť. Modelovky sme prechádzali stále dokola, aj z iných fakúlt, aby sme spravili čo najviac otázok. Inak nemám žiadne iné veci, ktoré by som zlepšila.

Celý kurz prebehol bez problémov, až nad moje očakávania. Ďakujem celému tímu Na medicínu! 😊

Sophia

LF MU2023

Ak váhate nad výberom prípravného kurzu na prijímacie skúšky na medicínu, vedzte, že ste našli pre vás to pravé. Vďaka tomuto kurzu som sa dostala nie len na primárnu LF MU, ale aj na iné lekárske fakulty.

Lektori vysvetľujú veľmi prehľadne a zrozumiteľne. Učivo je zamerané na vami vybranú fakultu, čoho výsledkom je efektívna výuka.

Soňa

LF UK2023

Som veľmi rada, že som sa rozhodla práve pre kurz Na medicínu. Nakoľko som maturovala už dávnejšie a prihláškou na univerzitu som sa rozhodla zmeniť profesiu, potrebovala som vysvetliť biológiu a chémiu od základov. Jakub a Erika, ste úžasní a trpezliví, vysvetľujete výborne a máte prirodzenú autoritu. Vďaka vám som sa každý týždeň tešila na hodinu a nebola som v strese napriek tomu, že som stavala od základov. Kurz by som určite odporučila ďalej a keď na to príde, budem vás rada propagovať.

Terka

LF UK2023

Kurz Na medicínu bol pre mňa obrovskou pomocou, hlavne vďaka super lektorom Jakubovi a Erike, ktorých si človek obľúbil od prvej hodiny. Sú to skúsení a vzdelaní mladí ľudia, s ktorými sa výborne pracovalo, hodiny boli zaujímavé, interaktívne a boli zamerané špecificky len na danú fakultu a modelové otázky, ktoré sú na prijímačkách.

Neviem si predstaviť, či by som mala motiváciu vydržať a učiť sa až dokonca, kebyže nás lektori nepodporujú a neťahajú ďalej, aj cez tie ťažšie dni. Ďakujem Erike za to, aká si bola pozitívna a verila si nám, že to dáme, a taktiež tvojej odovzdanosti a ochote vždy pomôcť. Ďakujem za to, že si nám vštepovala nielen svoje vedomosti a skúsenosti, ale aj dôležitosť toho, vedieť rozmýšľať vo svete medicíny, aby sme v budúcnosti boli dobrými lekármi no hlavne ľuďmi. 🙂 Vždy som z hodín biológie odchádzala viac nabudená sa zlepšovať, preskúšavali sme sa ústne aj písomne, čo hodnotím veľmi prospešne.

Ďakujem Jakub za to, aký si bol pohotový a vždy skvelo pripravený, hodiny chémie boli s tebou živé a zaujímavé a bol si schopný naučiť všetko perfektným efektívnym spôsobom. Je to skvelý pocit mať lektora, ktorý vo vás verí a pripomína vám, že všetko zvládnete, a ja som častokrát potrebovala presne takto nakopnúť.

Odporučila by som kurz každému, pre mňa bol dôvodom, prečo som zvládla prijímacie skúšky a dostala sa na fakultu. A dokáže to úplne každý, kto sa do toho pustí naplno 🙂

Tomáš

LF SZU2023

S týmto kurzom som bol veľmi spokojný a vďaka nemu som bol na prijímačkách úspešný, aj keď som na strednej škole nemal biológiu ani chémiu. Učivo sa preberá zrozumiteľne a postupne, nestalo sa mi, že by som nestíhal. Lektorka Andrea bola výborná a hneď mi do niekoľkých minút aj cez víkend všetko vyjasnila 😊 Majiteľ kurzu je taktiež ústretový, zo začiatku boli menšie nedostatky s vyučovaním chémie, ale aj tie okamžite vyriešil.

Viktória

LF UK2023

Kurz bol úžasný, lektori ani nehovorím. Super ľudia a naučili nás, všetko čo sme potrebovali. Boli nám k dispozícii vždy, keď sme ich potrebovali. Určite by som tento kurz odporúčala aj iným.

Zuzka

LF UK2023

Veľmi sa mi kurz páčil a bol aj veľmi nápomocný, keďže bol presne našitý na LF UK. Veľmi oceňujem, že ste odpisovali hocikedy na hocičo a nemusela som sa teda veci bifliť, ale aj som im rozumela. Vďaka vám to učenie malo aj štruktúru, priznám sa, keby že sa učím len sama, nevedela by som, odkiaľ to uchopiť a ako si to usporiadať. Určite by som teda kurz odporúčala najmä ľuďom, ktorí sa chcú učiť a chcú mať istotu, že sa na medicínu vďaka vám dostanú 🤗

Zuzka

JLF2023

Počas kurzu som najviac ocenila ochotu lektorov, ktorí vždy pomohli. Veľmi milí ľudia, ktorí majú radi to, čo robia a robia to veľmi dobre. Vďaka knihám a super prehľadným poznámkam bolo učenie aspoň o niečo ľahšie. Kurz mi veľmi pomohol a jednoznačne ho odporúčam. ❤️

Ľubica

LF SZU2023

Ak sa chceš dostať na medicínu, tak odporúčam jednoznačne kurz Na medicínu. Je prispôsobený fakulte, o ktorú má študent záujem, pracuje sa konkrétne s testovnicou fakulty. V kurze sa preberie celá potrebná chémia aj biológia, v priebehu roka sú testovania. Veľkou výhodou je prístup do online testovača, kde sa dajú vypracovávať otázky podľa tém, ako aj cvičné testy.

2022

Anna Mária

LF UK2022

Tento rok to bolo tretíkrát, čo som robila príjímačky na medicínu. Zároveň to bolo prvýkrát, kedy dopadli úspešne a prvýkrát, kedy som sa pripravovala pomocou prípravného kurzu Na medicínu. Z toho tak trochu vyplýva, že práve to bol pre mňa ten game changer.

Chodila som na strednú zdravotnícku školu, ktorá sa s obsahom a kvalitou chémie a biológie nespĺňa gymnaziálny rozsah učiva, ktorý potrebujete ovládať na prijímacie skúšky na medicínu. Preto ak sa plánujete hlásiť na medicínu z inej školy ako z gymnázia - tento prípravný kurz je úplný must have.

Keď som sa naň v septembri prihlásila, po mojej samostatnej neefektívnej príprave som bola s vedomosťami takmer na nule. A presne tam sa kurz začal, od úplných základov sme postupne prešli cez všetko, čo je potrebné. Pochopila som aj otázkam, ktoré mi dovtedy nedávali ani trochu význam a kategorizovala som ich ako - otázky, ktoré sa naučím naspamäť. Počas kurzu som ich odtiaľ postupne presúvala do kategórie - neverím, že som tomuto naozaj konečne pochopila - jupiiii 🥳. Daľšou zásluhou, ktorú pripisujem kurzu je to, že som v chemických príkladoch na príjímačkach nespravila ani jednu chybu, a to som plánovala mať taktiku - body, ktoré stratím na príkladoch nevadia (neodporúčam).

Na medicínu som sa tento rok pripravovala ako pracujúci človek (veľa pracujúci), preto boli moje časové možnosti tak obmedzené, že mojou záchranou bola online forma kurzu, ktorá bola pre mňa ideálna, keďže som sa mohla pripojiť z práce, z postele, z inej krajiny, proste vždy a všade. A keď som sa náhodou nemohla pripojiť na hodinu, po celý čas trvania kurzu sme mali k dispozícii záznamy z lekcií.

Mojim cieľom bola LF UK, a vybrala som si kurz, ktorý prislúchal tejto fakulte, čo je tiež veľkým plusom kurzu, že sme sa neučili nejakú všeobecnú teóriu chémie a biológie, ale jednotlivé špecifické okruhy a otázky, ktoré požaduje konkrétna škola.

Jakub, ktorý bol naším lektorom chémie, nás vedel presne upozorniť na tieto veci, mám pocit, že je odborník nielen v chémii, ale aj v príprave na medicínu. Jeho štýl výučby mi tak vyhovoval, že som počas jeho hodín asi ani raz nezívala. 🥱 Dokonca mám zapísané jeho trefné hlášky k jednotlivým otázkam, na ktoré som si spomenula aj počas prijímačok a asi aj vtedy som sa na nich smiala. 😀

Erika, ktorá bola našou lektorkou biológie, nás vedela vtiahnuť do medicínskeho života, keďže sama študuje medicínu, čo bolo častokrát veľmi motivujúce. Oceňujem hlavne jej proaktívny prístup, ktorý vás naozaj núti sa učiť aj keď sa vám fakt nechce.

Tento kurz hodnotím 10/10, je to úprimné a nepodpisujú sa na tom endorfíny z úspešnych prijímacích skúšok. 😂

Barbora

LF MU2022

Nehlásila som sa síce na všeobecné lekárstvo, ale na bakalársky odbor všeobecné ošetrovateľstvo, ale musím povedať, že mi kurz Na medicínu veľmi pomohol a vďaka nemu som sa na svoju vysnívanú školu dostala. 🙂 Je nutné podotknúť, že som sa hlásila zo strednej školy, kde sme predmety, z ktorých sa písali prijímačky mali len v prvom ročníku, takže som mala minimálne znalosti. Individuálny prístup, milí lektori, ktorí vysvetľujú látku tak, aby bola čo najviac zaujímavá. Najviac sa mi na kurze páčilo to, že lektori prepájali rôzne témy, ktoré mali nejaké súvislosti, a preto sa látka lepšie pamätala a bolo to oveľa lepšie, ako si to pracne hľadať v učebniciach. Tento kurz môžem len a len odporučiť!

Bára

LF MU2022

Prípravný kurz môžem všetkým stopercentne odporučiť. Na medicínu som sa dostala len vďaka tomuto kurzu, pretože informácie získané na strednej škole neboli pre prijímačky dostačujúce.

Boli sme rozdelení do malých skupiniek, takže bol priestor na veľmi individuálny prístup. Výklad bol vždy zrozumiteľný, úplne pochopiteľný a zakaždým bola možnosť sa pýtať. Zároveň by som chcela veľmi oceniť to, že sme lektorom mohli napísať kedykoľvek aj mimo lekcie, takže boli zodpovedané naozaj všetky naše otázky. Veľmi mi vyhovovalo, že sme v priebehu celého kurzu písali testy, ktoré mi pomáhali si utriediť získané vedomosti.

Keby som si mala znova vyberať nejaký prípravný kurz, bol by to opäť určite tento. Nemám čo vytknúť. Na prijímačky na medicínu ma pripravil dokonale. Ďakujem!

Dominika

LF MU2022

Moje pocity a dojmy z kurzu sú veľmi pozitívne. Mala som fakt zlatých a milých lektorov, ktorí tu boli vždy pre nás (nielen na hodinách, ale aj mimo nich), odpovedali na všetky naše otázky, ich výklad bol zrozumiteľný. Vôbec neľutujem výber kurzu a keby sa mi naskytla znova príležitosť, tak si ho vyberiem znova. Čo sa týka hodín, páčilo sa mi, že jazyk prispôsobili danej škole, čiže ak chceš ísť na českú školu ale sa bojíš, že nebudeš rozumieť, v rámci kurzu ťa aj na to pripravia. Naozaj odporúčam 🙂

Domča

LF UPJŠ2022

Ja hodnotím kurz pozitívne. Veľa som sa toho naučila, dozvedela som sa veľa nových vecí. Určite by som odporučila kurz tým, ktorý chcú byť či už lekármi, alebo zubármi. Tento kurz dôkladne pripraví a dá motiváciu niečo dosiahnuť. Neľutujem, že som sa prihlásila a veľmi ďakujem za takúto príležitosť.

Hanka

LF UK2022

Ahojte 🙂

V prvom rade, by som sa veľmi pekne chcela poďakovať za celý kurz, za prístup, aký k tomu máte a za spôsob, akým to robíte. Za toto všetko 10/10 🙂 🔝

Chcela by som veľmi pekne poďakovať celému tímu Na Medicínu. Hľadala som kurz, ktorý by bol robený vyslovene na danú fakultu, v mojom prípade na Lekársku fakultu Univerzity Komenského v BA a presne taký kurz som dostala. Hodiny biológie boli sprevádzané prezentáciami, ktoré obsahovali množstvo užitočných informácií, ktoré neboli len tak vytrhnuté z kontextu, boli doplnené obrázkami a skrátka všetko to dokopy utvorilo celok, ktorý zabezpečil zhrnutie a vysvetlenie jednotlivých tém potrebných na prijímacie skúšky. Na každej hodine sme opakovali otázky z modeloviek, čo zabezpečilo, že sme ich prešli nespočetne veľa kráť a vďaka tomu, sme ich vedeli.

Taktiež perfektne fungovala aj chémia, pri ktorej je obzvlášť dôležité pochopenie jednotlivých celkov. Následne totižto dávajú otázky omnoho väčší zmysel, ako keby ste sa ich iba naučili naspamäť. Poznámky z chémie obsahovali všetky potrebné informácie, cvičné testy po každom celku boli robené z otázok z modeloviek, a teda taktiež zabezpečili možnosť overenia si na akej úrovni sa nachádzajú naše vedomosti. Tento kurz by som určite odporučila každému, kto hľadá kurz, ktorý má zmysel, a teda učivá vám krásne a zrozumiteľne vysvetlí a zabezpečí aj pravidelné preverovanie si vašich vedomostí. Ďakujem. 🙂

PS: Špeciálne by som sa chcela poďakovať Erike za jej skvelý prístup, ochotu a komunikáciu. Taktiež za cenné rady týkajúce sa štúdia medicíny a medicíny ako takej. Veľmi som ocenila možnosť porozprávať sa či už o štúdiu, tak aj o práci v nemocnici. Taktiež by som rada poďakovala Jakubovi za skvelý prístup výučby chémie, perfektne rozvrhnuté a rozplánované hodiny a cenné rady. A koniec koncov, ďakujem všetkým za všetko 🙂

Jakub

LF MU2022

Maximálna spokojnosť, všetko perfektne vysvetlené, vždy bol priestor na naše otázky. Vďaka malému počtu ľudí v skupine je možná dobrá interakcia a vždy je priestor na otázky. Vysoko doporučujem.

Július

LF HK2022

Som presvedčený, že by som nezvládol prijímacie skúšky na Lekársku fakultu v Hradci Králové na prvý pokus bez účasti na prípravnom kurze Na medicínu. Výučba bola pohodlná a zrozumiteľná. Lektori boli ochotní vysvetliť to, čomu človek nerozumel a mohol som sa pýtať priamo počas hodín, ale tiež na čokoľvek, čo bolo aspoň trochu predmetné aj mimo lekcie a dostala sa mi skorá odpoveď. Hodiny prebiehali online a boli nahrávané, čo bolo super, lebo som sa k nim mohol kedykoľvek vrátiť. Tiež sme dostávali užitočné materiály pre ďalšie štúdium. Tento kurz poslucháčovi bez jeho pričinenia nezaistí prijatie na jeho vysnívanú lekársku fakultu, ale poskytne mu dostatok informácii, podnetov a stimulov na úspešné zvládnutie prijímacích skúšok.

Klára

LF UPJŠ2022

Kurz sa mi od samého začiatku veľmi páčil, lebo bola priateľská atmosféra, takže som sa necítila pod tlakom ako v škole. Učivo bolo dopodrobna vysvetlené, špecificky pre danú fakultu. To je jedným z veľkých rozdielov oproti iným doučovaniam, kde sa len každú hodinu píše test a v podstate nie je nič vysvetlené. Spôsob vysvetľovania mi vyhovoval plus bolo aj to, že sme sa mohli kedykoľvek na hodine aj mimo nej spýtať na nejasnosti. Veľmi tento kurz odporúčam všetkým, ktorí sa chcú dostať na medicínu. Ja som to vďaka nim zvládla 🙂

Kristína

LF UPJŠ2022

Ja som si vybrala kurz NA MEDICÍNU, pretože dostať sa na lekársku fakultu bolo mojím cieľom. Tento kurz mi veľmi pomohol. Pred kurzom som mala problém najmä s chémiou a na tomto kurze nám bolo všetko potrebné k prijímačkam vysvetlené a poznámky, ktoré sme si na tomto kurze písali nám poskytli odpovede k otázkam v testovnici, či už z biológie alebo chémie. Na tomto kurze sa mi páčilo najmä to, že sa nám vyučujúci snažili vysvetliť všetko tak, aby sme to pochopili a prípadne nám to vysvetlili, až kým nám to nebolo jasné. Tento kurz by som určite odporučila každému, kto sa chce dostať na akúkoľvek lekársku fakultu, pretože mne osobne veľmi pomohol a bez neho by bolo oveľa ťažšie sa tam dostať.

Lukáš

LF UK2022

Ako absolvent prípravného kurzu na LF UK v Bratislave, môžem povedať, že mi prípravný kurz veľmi pomohol v príprave na prijímacie skúšky. Hlavne by som chcel vyzdvihnúť príjemnú atmosféru počas hodín, možnosť pýtať sa na otázky aj mimo hodín a ochotu lektorov zodpovedať všetky položené otázky. Taktiež zrozumiteľné a priame vysvetlenie tém a okruhov zameraných v prípade LF UK priamo na modelové otázky. Preto, ak by niekto potreboval pomôcť s prípravou, môžem len a len odporúčať.

Marek

LF UPOL2022

Medzi pozitíva kurzu by som zaradil výbornú úroveň hodín, lektori boli veľmi milí a ochotní odkomunikovať akýkoľvek problém. Na kurzoch bola vždy príjemná atmosféra. Veľkou výhodou bolo, že tento kurz nás nepripravoval len na určitý typ otázok, ktoré sa môžu v testoch vyskytnúť, ale snažil sa nás pripraviť komplexne s veľkým rozhľadom, čo môže byť prospešné na príjmačkách, alebo v neskoršom štúdiu. Ďalším plus sú záznamy lekcii, ktoré sú neustále k dispozícii.

Jedinú vec, ktorú by som vylepšil by bola interakcia so študentmi. Myslím si, že je vhodné sa ich pýtať otázky, na ktoré by mali odpovedať hneď alebo vo veľmi krátkom čase. Ukazuje to pripravenosť študenta, jemu aj lektorovi v oveľa presnejšom meradle ako testy.

Kurz Na Medicínu je rozhodne výborná skúsenosť. Pripravil ma na prijímacie skúšky, ktoré sa mi podarilo spraviť bez toho, aby som učeniu venoval ďalšie extra hodiny mimo kurzu.

Matej

LF UPOL2022

Na prijímačkách som si uvedomil, že tento kurz mi dal veľkú výhodu oproti ostatnej početnej konkurencii. 😀 Oceňujem, že počas hodín sme sa venovali tomu, čo bolo najdôležitejšie a učivo aj testové otázky boli šité na mieru na moju konkrétnu LF. Odporučil by som kurz komukoľvek, kto už má vybratú LF. Počas mojej prípravy v Na medicínu som ale zistil, že niektoré testové otázky sú pre viaceré LF podobné, takže som mal nakoniec šance na nejedny prijímačky.

Ako vedľajší produkt kurzu bolo to, že som bez problémov zmaturoval. Je skvelé, že počas hodín kurzu je čas na otázky, na ktoré bežne v škole nie je priestor. Moji lektori boli navyše veľmi trpezliví a ochotní a nemusel som sa obávať, že budem zaostávať, ak by som látku nepochopil na prvý raz.

Miška

1. LF2022

Kurz mi veľmi pomohol s prijímačkami. Naučila som sa vďaka nemu fyziku, ktorú som zo školy veľmi nevedela. Bolo to príjemnou formou, keď nám lektor vysvetlil základy a potom ukázal na príkladoch. Naučil nás naozaj veci, ktoré boli na prijímačkách. Taktiež chémia mi pomohla, niektoré veci som nechápala zo školy, ale vďaka kurzu som ich pochopila.

Mária

LF UK2022

Kurz bol úžasný, spokojná som veľmi, dokonca ste mi pomohli aj v škole. Som rada že som Vás našla, a ak sa bude niekto pýtať, kam som chodila - budem chodiť (teraz som v 3. ročníku), určite odporúčim.

Pavlo

LF UPJŠ2022

Ahojte, páčilo sa mi všetko, čo bolo na kurze. Ale najdôležitejšie pre mňa osobne (lebo som zo zahraničia a ukončil som zahraničnú školu) je to, že som dostával presne tie informácie z biológie a chémie, ktoré som potreboval, aby som prijímačky urobil úspešne. Super bolo aj to, že som mohol hocikedy napísať lektorom, keď mi bolo niečo nejasné. Odporúčam kurz svojím prijateľom, ktorí majú záujem o študovanie na Slovensku alebo v Česku.

Petra

LF MU2022

Vyhovovala mi malá skupinka, vždy sa na mňa dostalo či už s otázkou na vysvetlenie alebo na hocijaké iné otázky. Páčilo sa mi, že som vždy mohla napísať aj mimo lekcie. Vyhovoval mi veľmi systém 3-krát do týždňa, za mňa super rozvrh aj prestávka v polovici vyhovujúca. Učivo veľmi pekne vystihovalo požiadavky na lekársku fakultu. Ďakujem 🙂

Přemysl

LF HK2022

Celý kurz hodnotím veľmi kladne a naozaj neľutujem, že som vybral práve tento. Výuka mi pomohla ujasniť si, čo je pre prijímaciu skúšku dôležité a na čo sa najviac zamerať. Systém postupného písania testov ma naučil, ako si rozložiť čas, aby som všetko stíhal. Prístup lektorov musím tiež hodnotiť veľmi kladne, sú veľmi kamarátski a vždy s čímkoľvek pomôžu. Celkovo musím povedať, že som si strávený čas na tomto kurze veľmi užil a tiež som sa v mnohých veciach zlepšil. Kurz určite odporúčam každému, kto sa bude hlásiť na lekársku fakultu.

Saša

LF UK2022

Absolvovala som kurz biológie a hodnotím to maximálne pozitívne. 🙂 Od priateľského a zodpovedného prístupu našej lektorky až po zrozumiteľne vysvetlené učivo a mnohokrát zopakované modelovky vrámci hodín. Veľmi oceňujem aj pravidelné testy, ktoré sme počas roka písali, značne mi pomohli jednak s vedomosťami, ale aj s takou psychickou prípravou na samotné prijímačky. Rozhodne budem odporúčať aj mladším ročníkom so záujmom o štúdium medicíny. Jediné čo ľutujem je, že som sa neprihlásila aj na kurz chémie, pretože oproti kurzom, čo poskytovala univerzita, toto bolo omnoho prínosnejšie.

Tamara

LF UPJŠ2022

S kurzom som bola veľmi spokojná. Za veľké plus považujem organizovanosť lekcií a priateľský prístup, kvôli ktorému som sa na hodinách cítila komfortne. Výhodou boli aj pravidelné testy, ktoré ma motivovali a donútili sa učiť priebežne a zistila som tak, kde mám nedostatky a čo treba vylepšiť. Určite by som tento kurz odporučila každému, kto sa chystá na medicínu a nepreferuje len„nabiflenie sa“ otázok, ale chce im aj naozaj rozumieť. (Aj keď vieme že v testovniciach sú aj také, ktoré nedávajú zmysel a jednoducho sa ich nabifliť treba 😅)

Veronika

LF UK2022

Kurz (chémiu) hodnotím 10/10, veľmi mi to pomohlo s prípravou na prijímačky. Hľavne v pochopení učiva. Jakubov systém mi vyhovoval, všetko vysvetloval veľmi jednoducho a jasne, vďaka tomu aj tie zložitejšie témy nakoniec nevyzerali tak hrozivo. Tiež, keď som mala nejaké otázky alebo nejasnosti aj mimo kurzu, tak si našiel čas odpísať a vysvetliť. Najviac sa mi páčilo to, že v poznámkach som mala naozaj iba to, čo som potrebovala k riešeniu modeloviek a vždy som sa na ne mohla spoľahnúť (keď mi niečo nebolo jasné alebo som niečo zabudla). Na lekciach z chémie by som nemenila nič. Príjemný lektor a uvoľnená atmosféra, nič podobné ako v škole. Kurz by som určite odporučila, naučila som sa tu všetko, čo som potrebovala k prijímačkám. (+ pomohlo mi to aj na maturite)

Veronika

LF UPJŠ2022

Kurz by som určite odporúčila všetkým, ktorí sa chcú dostať na medicínu, ale nevedia ako na to. Na kurze dostanú všetko, čo k tomu potrebujú. Vysvetlené učivo, kvalitné poznámky, prejdené modelovky, možnosť sa kedykoľvek pýtať...

Veľmi pekne ďakujem za pomoc s prípravou. Kurz mi veľmi pomohol aj v tom, že som vedela, ako som na tom vďaka porovnaniu s ostatnými a aj sama zo sebou, keďže sme často písali testy.

Kontakt

Email
chcem@namedicinu.sk
Messenger
Napíš nám

Tak načo ešte čakáš?

Prihlásiť sa na kurz